Her Erkeğin Erken Boşalma Sorununu Çözebilme Yeteneği Var!


Cinsel hayatı aktif olan her on erkekten yaklaşık yedisinde görülen erken boşalma hakkında bilinmeyen pek çok konu var. Öncelikle erken boşalma bir illet ya da hastalık değil. Erken boşalma, aslında erkeklerin cinsel tepki ve boşalma kontrolü için gerekli beceri ve teknikleri öğren(e)memiş olmaları sonucunda ‘partnerleriyle cinsel uyum sağlayamamaları durumudur. 

İlaç şirketleri, erken boşalmaya iyi geldiği savunulan hapları ve spreyleri satan satıcılar ve internet dolandırıcıları erken boşalmanın ciddi bir durum olduğunu söylemeyi çok seviyorlar. Ayrıca erken boşalmanın bir anormallik, aşırı duyarlılık ya da ruhsal bir bozukluk olduğunu söylüyorlar. Fakat bu her zaman doğru değil. Erken boşalma sorunu yaşayan erkeklerin veya çiftlerin durumları hakkında doğru kişiye yani bir cinsel terapiste başvurmaları önem taşıyor. Cinsel terapistin yapacağı uygulamalar bir hastalık tedavisinden ziyade boşalma kontrol becerisinin öğretilmesini içeriyor. Bu beceriler nispeten tüm erkeklerin kısa sürede öğrenebilecekleri konular olarak biliniyor. Beceri geliştirmeye yönelik bu uygulamalarda ne bir hap ne bir krem ne de işe yaramaz cihazlar kullanılıyor. Üstelik de tüm sonuçlar kalıcı oluyor. Çünkü her erkeğin kalıcı sanılan ve utanç duyulan erken boşalma sorununu çözebilme yeteneği var!

CİNSEL TERAPİ İLE BOŞALMA KONTROLÜNÜ ÖĞRENMEK MÜMKÜN…

Erken boşalan erkekler ciddi utanç ve suçluluk duygularına kapılabiliyorlar. Cinsel terapi teknikleriyle sadece erken boşalma engellenmiyor, aynı zamanda, boşalma zamanlanması üzerinde de tam kontrol sağlanabiliyor.  Cinsel terapi programlarının başarısının sırrı, erkeğe veya çifte özel bir terapi programının uygulanmasında yatıyor. Ayrıca erkeklerin verdikleri cinsel tepki ve boşalma sürecinin sağlam bir anlayışa dayalı olarak yeniden keşfi sağlanabiliyor. Cinsel terapi programlarının özünde ‘aşk oyunları’ adı verilen ev ödevleri bulunuyor. Aşk oyunlarının hepsi tamamlandığı zaman programın gerçek gücü fark ediliyor. Danışanlarda sıklıkla görülen bir değişim noktası oluyor. Cinsel terapi teknikleriyle değişim noktasına ulaşılıyor. Öğretilen tüm becerilerin bir araya gelmesiyle, erken boşalma sorunu yaşayan erkekler artık boşalma üzerinde tam bir denetime sahip olabiliyor. Bunun gerçekleşmesi genellikle program başladıktan sonraki 2–3 aylık bir süre içinde oluyor. Zamanla haz dolu ve keyifli bir seksi istikrarlı bir şekilde sürdürebilmek için gerekli beceriler kazanılabiliyor.

CİNSEL TERAPİDE NASIL BİR SÜREÇ İŞLİYOR…

Cinsel terapinin başarısı, uygulanan tekniklerin zamanlamasına ve cinsel terapistin tecrübesine bağlıdır. Cinsel terapi aşamasında erkeğin veya çiftin yaşantısı, geçmişi, geçmişteki birliktelikleri, genel olarak cinsel hayatı, partneri ile uyumu gibi erken boşalma sorununa neden olabilecek alt başlıklar saptanmaya çalışılıyor. Yapılan tıbbi araştırmalar sonucu elde edilen verilere göre, erken boşalmanın en sık görülen nedeni cinsel bilgisizlik olduğu için cinsel terapinin ilk evrelerinde kişiye ve çifte boşalmanın nasıl meydana geldiği, boşalma kontrolü, cinsel ilişki, cinsellik ve cinsel organlarla ilgili bilgiler veriliyor ve cinsel eğitim videoları eşliğinde ‘bilişsel yeniden yapılandırma’ yapılıyor. İlişkideki mevcut iletişim sorunları çözümleniyor ve çiftin ilişkisi flört havasına sokuluyor. Ardından erkeğin boşalma denetimini engelleyen duygularıyla bağlantıya geçmesi ve onları söze koyması sağlanıyor. Daha sonra ise kişinin önce bireysel olarak kendi vücudunu tanımasına sonra çiftin birbirinin vücudunu tanımasına yönelik aşk oyunları adında çok özel çalışmalara geçiliyor. Buradaki amaç, cinsellikle ilgili önceden gelen yanlış ve eksik bilgilerin temizlenmesi ve yerine doğru bilgilerin getirilmesi oluyor. Sonuç olarak da tüm bu cinsel terapi süreçleriyle erken boşalma sorunundan yüzde yüz kurtulmak mümkün oluyor.