Eşi Tatmin Etme Kaygısı ve Erken Boşalma…


Eşi tatmin etme kaygısı ve çabası, erken boşalmanın en sık görülen nedenlerinden biri olduğu kadar devam etmesinin de en önemli nedenleri arasındadır. Oysa gerçekte erkek, sevişirken ruhunu ve bedenini koşulsuz bir “armağan” olarak kadına sunar. Kadın, bu armağanı kabul eder ve bundan sonrası kadının işidir. Kadın için de “cinsel boşalma” öğrenilebilir bir reflekstir. Bu nedenle kadının, erkeğin onu tatmin etmesini beklemek yerine, boşalmasının sorumluluğunu alması gerekir.

HAZ ALMAK VE BOŞALMAK AYNI DEĞİL…

‘Sevişme’, sevginin ruhen ve bedenen paylaşılmasıdır; karşılıklı sevgi ve haz aktarılması, bütünleşmesidir. Eğer erkek sevişmek yerine sadece boşalırsa, sanki kadın yokmuş gibi davranırsa, bunun  mastürbasyondan hiçbir farkı yoktur. Bu nedenle  keyifli bir cinsel yolculuğa çıkmak için ilk adımı atmak ve boşalmayı denetlemeyi öğrenmek gerekir. Öncelikle erkeğin haz almakla boşalmanın birbirinden bütünüyle farklı şeyler olduğunu bilmesi gerekir. Bir erkeğin haz almadan, hazzını kontrol etmeden ve hazzını geciktirmeden boşalmasını, yani erken boşalmasını, zevkle ve hevesle bir gökdelenin tepesine çıktığını ama manzaranın tadını çıkartamadan hemen geri aşağı inmesine benzetebiliriz.  Boşalmanın, zevkin doruk noktası olarak tanımlanması yalnızca bir alışkanlıktan kaynaklanan yanlış  bir inanıştır. Boşalmasını denetim altına almayı öğrenen bir erkek giderek daha geç boşalır ve daha yoğun haz duyar.

Erkek güçtür, bu gücü kontrol etmek de zordur. Bu nedenle çabucak isteği kabarır ama çabucak da doyuma ulaşır. Kadın ise aşktır, öyle çabuk çabuk isteklendirilemez ama bir kez isteklendi mi kolay kolay durulmaz. Bu nedenle boşalma denetimine daha yeni başlamış ve bu yolda fazla deneyim kazanmamış olan erkekler için vajinaya dalışlar yavaş yavaş ve dikkatle yapılmalıdır. Biraz fazla uyarıldığını ve boşalma denetimini yitireceğini anlar anlamaz ise git gel hareketini hemen durdurup, penisini vajinanın girişteki ilk 3 santimlik kısmında kalacak biçimde geri çekmeli, sakinleşinceye kadar yavaşça  nefes alıp vererek devam etmelidir.

HERKES KENDİ BOŞALMASINDAN SORUMLUDUR…

Erkek, boşalmanın denetim altına alınmasını öğrenme sürecinde sabırsız davranmamalı, herhangi bir performans kriteri belirlemek yerine sadece hissetmeye odaklanmalıdır. Aşkla sevişirken ve birlikte olurken, yavaş yavaş ve yumuşak hareketlerle  gidip gelmelidir.  Bir süre kendini toparlamak için bir durak vermeli sonra yeniden başlamalıdır. Bu süreçte partnerini cinsel doyuma ulaştırmaya çalışmamalı, sadece ona karşı yumuşak ve tatlılıkla davranmalıdır. Böyle yaparak partnerinin boşalmasını çabuklaştırmış olur. Çünkü herkes kendi boşalmasından ve tatmininden sorumludur, kimse kimseyi tatmin etmek zorunda değildir. Çift birbirlerine bedenlerini bir armağan olarak sunar ve herkes bu armağanının tadını çıkarmakta özgürdür. Boşalma denetimini öğrenen bir erkek sevişmeyi daha uzun sürdüreceği için eğer sürekli arayış ve denemeler içinde olmazsa sevişme tekdüze bir alışkanlığa dönüşerek çekiciliğini yitirir. Bunun için her çiftin kendilerine en uygun sevişme biçimini bulmaları son derece önemlidir.