Erken Boşalma Tedavisinde Kadının Rolü


Ülkemizde cinsel hayatı aktif olan her on erkekten yedisinde görülen erken boşalmaya dair yaygın bir inanış, erkeğin bu sorununda kadının bir rolü olmadığı yönündedir. Erken boşalmada sorunun sadece erkekte olduğu var sayılır ve erkeğin kendi kendini tedavi etmesi gerektiği söylenir. Oysa bu tamamıyla yanlış bir algıdır. Aslında erken boşalma, erkeğin değil çiftin ortak problemidir.

KADIN  KLİTORİSİNİ  KEŞFETMEYİ  VE  KULLANMAYI  ÖĞRENMEK

ZORUNDADIR

Her iki tarafın da mutsuz olduğu bir cinsellikte “sen erken boşaldın, ben de bu yüzden boşalamadım” diyen kadının aslında çok doğru bir ifadede bulunduğu söylenemez. Çünkü kadın da klitorisini keşfetmeyi ve ardından onu kullanmayı öğrenmek zorundadır. Erkek nasıl ki penisini sürterek boşalıyorsa, kadın da klitorisini sürterek boşalabilir. Bunu yapabilmeyi öğrenmek için de kadınlar önce mastürbasyon yapmalıdır. Mastürbasyon yaptıkça kadın klitorisini hassaslaştırmayı öğrenir ve onu sürterek boşalmayı keşfeder. Mastürbasyon ile öğrendiği becerileri partneriyle olan sevişmelerine ve birlikteliklerine aktarmayı becerebilen kadın zamanla cinsel ilişkilerinde boşalmayı başarabilir. Kadının boşalmasında erkeğin penisinin boyunun veya vajinada kalma süresinin uzun olmasının gerçekte bir önemi yoktur. Eğer kadın klitoristen zevk almayı başaramamışsa, boşalmanın sorumluluğunu almamışsa cinsel ilişkide boşalmayı öğrenemez. Demek ki çoğu zaman erkeğin erken boşalması, kadının cinsel ilişkide boşalmasının önünde bir engel değildir. 

Kadınlar klitorislerini kullanmayı öğrendiklerinde hem cinsel ilişkide hem de karşılıklı mastürbasyonla boşalmayı başarabilirler. Mastürbasyonla klitorisini hassaslaştıran kadın cinsel ilişkilerinde boşalmayı da daha kolay öğrenebilir. Ayrıca erken boşalmayla erkeğin penisi inse bile, erkek işaret ve orta parmağını birleştirip penis gibi kullanabilir, vajina deliğini uyarabilir ve bu sırada başparmağı ile de klitorise dokunarak kadının boşalmasını sağlayabilir. Bu boşalma fizyolojik olarak penis-vajina birlikteliğindeki boşalmaya eşdeğerdir.

HERKES  KENDİNİ  TATMİNİNDEN  SORUMLUDUR!

Erken boşalma tedavisinde danışanlarımıza, kadının bedenini, bedensel duyumlarını ve klitorisini keşfetmesini, erkeğin de boşalma öncesi bedeninde olan değişimleri ve bedensel duyumlarını fark etmesini öğretiyoruz. Bu iki öğrenme şekli ortak bir noktada buluştuğunda, tedavi başarılı oluyor. İşin özünde şu var ki herkes kendi hazzından sorumludur. Cinselliği gönlüne göre zorlamadan ve özgürce yaşamak istemek, kendi cinsel mutluluğuna ve huzuruna odaklanmak, sadece içinden geldiği gibi davranıp ilişkinin sonrasında alacaklı ya da borçlu hissi duymamak, kendini sevmek ve istenmeyen bir şeye açık açık hayır demek bencillik değildir. Ancak tüm bunlar insanlara bencillikmiş gibi görünüyor. Oysa kişinin kendini tanıması ve anlaması için kendisine odaklanması gerekiyor.

Kişi cinsel hayatında her zaman kendisi olmalıdır ve kendisinden daha ideal bir âşık olmadığına inanmalıdır. Kişi kendi bedenini en iyi kendisi tanır ve bunu da en iyi mastürbasyon yaparak keşfeder. Kişinin ilk önce kendisini tanıması, nelerden zevk aldığını keşfetmesi, bedensel duyumlarına odaklanması, partnerini tanımasından ve onu tatmin etmeye çalışmasından daha önemlidir. Çünkü birçok kişi bunun tersine inansa da, boşalma veya orgazm bencil bir deneyimdir.Bu nedenle kadının boşalması erkeğin bir görevi değil, kadının sorumluluk alması gereken bir süreçtir. Her bireyin kendi cinsel tatmini için gerekli şeyleri talep etmesi ve gerekli olanı yapmayı becerebilmesi gereklidir. Yani kadınların görevi erkekleri tatmin etmek olmadığı gibi erkeklerin görevi de kadınları tatmin etmek olmamalıdır. Herkes kendini tatmininden sorumludur.Herkes kendi sorumluluğunu yerine getirdiğinde cinsellik bir tangoya benzer, hissedilerek yapılır, yalancı değil gerçekten zevk vermeye başlar.