Adrenalin Hormonu Erken Boşalmaya Yol Açıyor!


Cinsel hayatı aktif olan her on erkekten yedisi hayatının bir döneminde erken boşalma sorunu yaşıyor ve bu nedenle de çiftlerin en fazla yakındıkları sorunların başında erken boşalma geliyor. Erkeklerde en sık görülen cinsel işlev bozukluğu olan erken boşalma, kısaca erkeğin cinsel kontrolünü sağlayamaması yani boşalma refleksi üzerinde istemli kontrolünün olmaması durumu olarak tanımlanabilir.

Erken boşalmanın nedenleri arasında, stres ve gerginlik durumlarında salgılanan ‘adrenalin’ hormonunun etkileri önemli bir yer işgal eder. Erken boşalan erkekler genellikle sevişmeyi boşalmak için katlanılması gereken bir ANGARYA olarak görüyorlar. Çoğunlukla cinsel yaşamlarında eşlerini mutlu etmeyi bir GÖREV olarak algılıyorlar. Bu nedenle cinsellik yaşarken kendilerini yoğun bir BASKI ve STRES altında hissediyorlar. Cinsel yaşamın düşmanı olan baskı ve stres, erkekte ADRENALİN adı verilen stres hormonunun salgılanmasına yol açıyor. Adrenalin salgılandığında, boşalma refleksinde önemli bir yer tutan aşk kasları, istemsiz olarak kasılarak erken boşalmaya neden oluyor. Bu durumda kadın boşalamıyor veya orgazm olamıyor. Erkek kadını boşaltma görevini yerine getiremediğine inandığı için üzerinde TATMİN ETME BASKISINI daha yoğun hissediyor ve daha çok strese giriyor. Bu kısır döngü erken boşalmanın zamanla ÇİFTİN CİNSEL UYUMSUZLUĞU halini almasına yol açıyor. Oysaki erkek cinsellik yaşarken, kadını tatmin etme zorlantısından vazgeçtiğinde, boşalmayı hedef olmaktan çıkartıp sevişmenin verdiği hazza odaklanabildiğinde ve de cinsel birliktelik sırasında aşk kaslarını gevşek tutmaya çalıştığında mutlu cinselliğin tadına varabiliyor, isteyerek boşalabiliyor.

AŞK  KASLARINI  ÇALIŞTIRAN  EGZERSİZLER  CİNSEL  PERFORMANSI ARTTIRIYOR

Kemik çatının alt kısmında pelvis tabanı adı verilen bölgede bulunan kas grubuna, pelvis tabanı kasları yani aşk kasları adı verilir. Aşk kasları, daha derinde yer alan diğer kaslarla beraber çalışarak; idrar yapma ve tutma, dışkılama, cinsel işlevlerin yerine getirilmesi ve çatı kemik içinde yer alan organların sarkmadan burada kalmasını sağlarlar.  Bu kaslar gün için sıkıp bırakarak, pilates yaparak, yere yatarak bacakları bisiklet çevirir gibi hareket ettirerek çalıştırılabilir. Böylece o bölgedeki kaslar güçlenir, o bölgeye giden kan akışı hızlanır ve cinsel performans ve penisin sertleşme kalitesi artar, erkeğin boşalma süresi uzar. Ayrıca ön sevişme cinsel ilişkinin en önemli kısmıdır. Erkek ön sevişmede başta klitoris olmak üzere kadının erojen bölgelerini uyarmalı ve partneri boşalmaya yakın cinsel ilişkiye girmelidir. Ön sevişmeyi boşalmadan uzun süre sürdürebilen bir erkek, vajinal ilişkiyi de o kadar süre devam ettirebilir.

ERKEN  BOŞALMA  CİNSEL  TERAPİ  İLE  %100  ÇÖZÜMLENEBİLİYOR…

Erken boşalma kader değil, CİNSEL TERAPİ ile %100’e yakın oranda çözümlenebilen çiftin cinsel uyum sorunudur. Cinsel terapi ile boşalma kontrolü sağlanabiliyor. Düşünün ki trafik kurallarında fasılalı yanıp sönen kırmızı ışık, mutlak duruş yapılmasını ve gidilecek yolun açık ve müsait olduğu görüldükten sonra yeniden hareket edilmesini bildirir. Bu ışığı gören sürücüler durmak için frene basarlar. Cinsellik yaşanırken de erkek bir an ‘devam edersem boşalacağım!’gibi bir düşünceye kapılabilir. Bu düşünceye kapılmak trafikteki FASILALI YANIP SÖNEN KIRMIZI IŞIK gibidir. Erken boşalmanın üstesinden gelmek isteyen erkeğin, boşalma hissi yaşadığında penis-vajina birlikteliğini durdurması ve bir süre penisini hareketsiz tutması, partnerini eliyle uyarmaya devam ederken aşk kaslarını gevşetmesi ve nefesini kontrol etmeyi öğrenmesi gerekiyor.